יום ראשון, 23 באוגוסט 2020

ספר חדש: סיפורים מחייהם של גרושים וגרושות

 ספר חדש:

סיפורים מחייהם של גרושים וגרושות

מאת שולה קסם שירן 

 

 

"סיפורים מחייהם של גרושים וגרושות" מאת שולה קסם שירן בהוצאת "סער", מציג את סיפוריהם של 31 גברים ונשים שהתגרשו ויצאו מלאי תקווה לדרך חדשה. גיבורי הסיפורים הם בעיקר גרושים בגילאי 40 - 70 שמחפשים שותף לחיים לא כדי להקים איתו משפחה ולהביא ילדים לעולם, אלא כדי לחיות ולבלות יחד אחרי שהילדים בגרו ולפעמים כבר עפו מהקן והקימו משפחות משלהם.

 

אמצעי החיפוש של בני-זוג עברו תהפוכות עם השנים. ראשיתם בימים בהם גברים ונשים פנויים ופנויות מצאו זה את זה דרך מודעות ומדורי חיפוש בעיתון, משרדי שידוכים או בעזרת חברים, המשכם במפגשים באירועי פנויים ופנויות, ובשני העשורים האחרונים -  באתרי היכרויות ובאפליקציות.

כך או כך, בסופו של דבר נפגשים גבר ואישה שמגששים את דרכם אל ה"ביחד" אחרי שכל אחד מהם כבר הספיק להתפתח ולהתעצב. בדרך כלל הם כבר פחות אטרקטיביים חיצונית, לעתים חסרי רכוש ואפילו רכב אחרי שהגירושין רוששו אותם, והבדידות מדרבנת אותם לפשרות. לא פעם הפְּשרות האלה מעמידות בצל את הסירוב לפשרה שבגללו שברו את הכלים מלכתחילה כשהתגרשו.

הסיפורים האלה מאפשרים הצצה לחייהם של הגרושים והגרושות, על מכלול הרגשות שעוברים עליהם - עוצמה וכאב, געגוע וסימני שאלה, הצורך להתפשר ולהתלבט, דרכי התמודדות והתגוננות, בדידות וחרטות, תהיות ואכזבות, חלומות ותקווה. ולפעמים ישנם גם רגעים קטנים של שמחה.

אם אתם גרושים או מתלבטים האם לוותר על החיים המשותפים ולפרק את החבילה - הספר הזה הוא בשבילכם.

שולה קסם שירן היא יועצת ומנטורית לזוגיות, מומחית למערכות יחסים ולתקשורת בינאישית ומנחת קבוצות מוסמכת בתחום הזוגיות והמשפחה ממכללת "מעגלים" בה למדה, ובאישור משרד החינוך. לאחר גירושיה קיימה סדנאות תמיכה לגרושים וגרושות, ערכה להם מפגשים איכותיים בסלון ביתה בשיתוף מרצים מהתחום ומתחומים מעניינים אחרים. לאורך תקופה ארוכה ארגנה מסיבות וערבי ריקודים לפנויים ופנויות בקאנטרי "גלי הדר" בראשון לציון. המסיבות הפכו לשם דבר בקרב המבקרים בהן והגיעו אליהן פנויים ופנויות גם מצפון הארץ ומדרומה.

הסיפורים שבספר מבוססים על חוויות שהגרושים והגרושות שיתפו בהן את המחברת במפגשים, בסדנאות ובערבי הריקודים שארגנה בשבילם. זהו צוהר לקורא להציץ אל חייהם ועולמם של אנשים לאחר גירושיהם.

כדי לשמור על פרטיותם של האנשים שחוו את הדברים על בשרם, שונו השמות ופרטים מזהים אחרים.

"סיפורים מחייהם של גרושים וגרושות" מאת שולה קסם שירן. הוצאת "סער", 321 עמודים. מחיר לצרכן 88 ש"ח. להשיג בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת או באמצעות האתר של שולה  https://www.shula-kessem.co.il/

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה