יום שני, 10 באוגוסט 2020

ספר חדש: ושמח את אשתו

 

ספר חדש:

ושמח את אשתו מאת מתן גולד

עיון במילת מפתח של פרשת השבוע בזווית הזוגיות 

 

״התורה מבהירה לנו שהבאר היא יסוד ליצירת מערכת יחסים עמוקה בין בני זוג. להבדיל מנהר או מקור מים אחר, הבאר היא מעשה ידי אדם. כלומר, המפתח נמצא בידיים שלנו. עלינו לעשות את ההשתדלות שלנו ולעבוד על הזוגיות באופן יום-יומי ותמיד לשמור ברקע את התמונה הגדולה של הערכים המשותפים בהם אנו מאמינים, המהווים את הבסיס לקשר בינינו." (ויצא- באר: מפתח לקשר עמוק).

 

מהי ״תורת״ הזוגיות? הספר "וְשִׂמַּח אֶת אִשְתּוֹ – עיון במילת מפתח של פרשת השבוע בזווית הזוגיות" מאת מתן גולד, בהוצאת "ספרי ניב", מלמד אותנו את ערכי היסוד בחיי הזוגיות שלנו מתוך עיון במילות המפתח של פרשת השבוע. באמצעות לימוד משותף של המסרים החשובים בספר, כל זוג יוכל לחזק את הקשר הזוגי ולהגדיל את השמחה אצלו בבית. ספר חובה על המדף של כל זוג ומתנה נפלאה למסיבות אירוסין, שבע ברכות, שבת חתן, חינה ונישואין עבור הזוג המאושר.

 

המחבר, מתן גולד, בעל תואר שני בניהול עמותות מהאוניברסיטה העברית, גר בירושלים עם אשתו ושלושת ילדיהם. הוכשר כמדריך חתנים מוסמך מטעם ׳מרכז עדן׳ ו׳ארץ חמדה׳, מכון גבוה ללימודי יהדות בירושלים, בשנת 2016. מאז, הדריך עשרות חתנים דתיים ושאינם דתיים בתחומי זוגיות, יחסי אישות וטהרת המשפחה במסגרת תכנית ״טובים השניים״ של ארגון ׳צהר׳ וכן באופן עצמאי. כמו כן, הדריך מספר זוגות יחד עם אשתו אשר הוסמכה כיועצת הלכה ומדריכת כלות מטעם מדרשת ׳נשמת׳.

 

מתן גולד: "לא אחת עולה השאלה, מדוע לא מקדישים דמי משאבים, זמן ושעות לימוד לנושא הזוגיות – כיצד לנהל אותה, לשמר אותה ולהפיק ממנה את המיטב. אין לכך שיעורים בבית הספר או בכל מקום אחר שבשגרה, וקיים מחסור גדול בכל הקשור ללימוד "תורת" הזוגיות. למעשה, אפשר להפיק תובנות בתחום הזוגיות מתוך המקורות שלנו, כדי להבין מהם אבני היסוד הבונות את הזוגיות ואת חיי הנישואין בכלל. מן המקורות אפשר להאיר את דרכם של זוגות רבים בישראל. בניית 'בית נאמן בישראל' איננה אירוע חד-פעמי אלא דרך עוצמתית הדורשת מאמץ, חשיבה ונכונות לחשוב שונה. לכן אנו נדרשים להכין את עצמנו בהתאם, כזוג, לקראת התהליך הרוחני האדיר הזה".

 

"תקוותי היא, שחלק מהרעיונות שבספר זה יוכלו לסייע לזוגות לחזק את הקשר ביניהם ולזכות לקיים זוגיות של שמחה ודבקות".

 

"וְשִׂמַּח אֶת אִשְתּוֹ – עיון במילת מפתח של פרשת השבוע בזווית הזוגיות" מאת מתן גולד. הוצאת "ספרי ניב", 293 עמודים. מחיר לצרכן 98 ש"ח, להשיג בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת או באתר ההוצאה  https://nivbook.co.il/.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה