יום ראשון, 12 ביולי 2020

ספר ילדים חדש: דאגה בשכונת הציפורים


ספר ילדים חדש:

"דאגה בשכונת הציפורים" מאת יהודה תלמי
                                                

ספר הילדים "דאגה בשכונת הציפורים" מאת יהודה תלמי בהוצאת הספרים "אוריון" מתחיל בדאגה גדולה, אך מסתיים בשמחה ובאושר.

באמצעות הקריאה בספר ילמדו הקוראים על חברות אמיצה, על חיי קהילה ועל החיים הקסומים בטבע. העלילה מספרת בחרוזים על גברת ציפה, שבעלה מר ציפציף מאחר לשוב אל קינם. ציפה המבוהלת נתמכת ונעזרת בכל בעלי הכנף שמתגוררים בשכונת גן ענן - שכונת ציפורים  פסטורלית – היוצאים מקניהם וחשים לעזרתה של הגברת האומללה והמודאגת. לא לדאוג, הכול נגמר בכי טוב.

"את עצי הבוסתן של שכונת גן ענן
רוח ערב ליטפה והרגיעה.
ציפורים עייפות כבר חזרו אל קינן,
רק מר ציפציף עוד טרם הגיע.

הירח עלה כבר, גדול וצהוב,
כוכבים נצנצו ברקיע,
פנסים נדלקו לכל אורך הרחוב,
אך מר ציפציף עוד טרם הגיע.

ובקן גברת ציפה דאוגה, אומללה,
יראה מכל ניד וכל ניע,
כבר החושך ירד והיכן בעלה,
מר ציפציף עוד טרם הגיע" (מתוך הספר)

לאורך כל הספר מעטרים את הטקסט איורים מקוריים, נפלאים וססגוניים של אינה קצב שמאירה בשלל צבעים את הסיפור ומוסיפה לייחודיות שלו.
יהודה תלמי: "המסר הוא שיש חיים גם מחוץ לבית. כמי שגדל בקיבוץ בסביבה של נוף וטבע, אני ממליץ להורים וילדים לצאת מהבית ולנשום אוויר אחר. להקשיב, לשמוע את הקולות. להסתכל, לראות את המראות. להשתתף בחוויות שהטבע, ממש לידנו, מציע לנו.  מסר נוסף הוא הייחוד שבחיי הקהילה. הדאגה איש לרעהו, הנכונות לעזור ולסייע בכל עת והאחווה הנוצרת בתוך כך. אין ספק שבימים אלה אנחנו לומדים להעריך מחדש את יתרונותיהם הכלכליים והחברתיים של חיים כאלה".
ספריו הקודמים של יהודה תלמי: "לילדים כתבתי את "יאללה יתושון עפים לישון" שמספר על ילד יתושון שמזמזם ומציק בלי הרף ועל הפתרון שנמצא לבעיה שלו, אף הוא בחיק הטבע. ואת "המלך בום", מלך שמן וגדול מאד שבנו לו מגדל ענק עם מעפילית. איך קם מלך כזה בבוקר, מה הוא עושה, איך הוא אוכל  ואיך הוא הולך לישון. למבוגרים כתבתי את "דרכים", ספר שבו דרכים רבות שבכולן רשמים מחשבות וחוויות מהחיים. כן כתבתי שחרוז תחילוסופי בשם "אביר המדון", ספר שכהגדרתו כן הוא, מנסה להציג פילוסופית חיים באמצעות סיפורו של דון קישוט".

"דאגה בשכונת הציפורים" מאת יהודה תלמי. איורים: אינה קצב. הוצאת הספרים "אוריון", 21 עמודים, מנוקד. מחיר לצרכן 50 ש"ח. להשיג בחנויות הספרים המקוונות או בחנויות הספרים ברחבי הארץ וכן בחנות ההוצאה בקניון ערי החוף, רחוב סחרוב 19, ראשון לציון ובחנות המקוונת של ההוצאה www.orion-books.co.il.
         
                                                 אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה