יום חמישי, 11 באפריל 2019

ספר נוער חדש: יומנו של מיקו בל


ספר נוער חדש:

יומנו של מיקו בל מאת ליאת רוטנריומנו של מיקו בל מאת ליאת רוטנר בהוצאת דני ספרים ואלומות הוצאה לאור, מביא את סיפורו המופלא של מיקו בל, שפרקיו הראשונים הופיעו גם בספר הקומיקס "מיקו בל – נער השיקויים", אשר היה לרב-מכר ונבחר למצעד הספרים. לבד מהיותו סיפור פנטזיה הוא גם סיפור על התבגרות וחברוּת, על אומץ לב וגילוי העצמי, על בחירה בין טוב לרע.

מה הייתם עושים אם הייתם חוזרים יום אחד הביתה ומגלים באמצע הסלון קרנף? ואם זה לא מספיק, מגלים חנות שיקויים קסומה, שמתנהלת ממש מתחת לרצפת הבית שלכם? זה מה שקורה למיקו בל בן ה-11, ילד רגיל לגמרי, שגר עם סבא שלו. סבא הוא איש זועף שכמעט לא מדבר וכמעט לא מתייחס אל מיקו, אבל יש לו חוק אחד: אסור למיקו לפתוח את דלת המרתף. אבל בוקר אחד מיקו מתבלבל ולוקח לבית הספר במקום את בקבוק הלימונדה שלו – בקבוק עם שיקוי קסמים מיוחד... מרגע זה מתחילה שרשרת של אירועים מטורפים, שבמהלכם מיקו מגלה סוד שהוסתר ממנו כל השנים: סבא שלו מנהל מתחת לאדמה חנות שיקויים ליצורים מכל העולם. אלא שעכשיו סבא נעלם, ומיקו חייב לקחת על עצמו את ניהול החנות. הבעיה מתחילה כשמתברר שלסבא יש אויבים שרוצים להשתלט על חנות השיקויים שלו, ומיקו חייב לגבור עליהם, אבל גם לשמור על זהותו בסוד, עד שיוכיח לכולם שהוא-הוא נער השיקויים הנבחר.
 
כמו ספריה הקודמים של ליאת רוטנר, אשר זכו לשבחי הביקורת, גם הוא סוחף לעולם מלא דמיון,  בשפה קולחת ובכתיבה מלאה רגש והומור.

ליאת רוטנר היא סופרת, מרצה, עורכת עיתון ומנחה סדנאות לנוער ומבוגרים, מאחוריה 21 ספרים, ביניהם ארבעה "ספרי זהב" ושני "ספרי פלטינה". החלה לכתוב ספרים בגיל שמונה, ובהיותה תלמידת חטיבת ביניים פנתה לבדה להוצאה לאור. כיום מתגוררת בתל אביב ומעבירה הרצאות וסדנאות ברחבי הארץ.

"יומנו של מיקו בל" מאת ליאת רוטנר, הוצאת "דני ספרים" ו"אלומות הוצאה לאור", 224 עמ'. מחיר לצרכן 88 ש"ח. להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה: www.siman-kria.co.il       


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה