יום שלישי, 4 בנובמבר 2014

מחברת הסיפורים של סבא

מחברת הסיפורים של סבא


מאת: מנחם משגב

הוצאת אלרום

* * * * * * 
גיל יעד: 3-7
(לא ממוספר, 52 ₪)
לסבא שלנו יש מחברת כחולה,
סבא רושם בה כל מה שקרה.

סבא מקפיד לרשום במדויק

איך גדלנו – אין פרט שנמחק.
סבא כותב את ספורי המשפחה,
ספורים שהמשפחה כבר שכחה.
כל חג בעבור סבא הזדמנות הולמת
לקרוא לילדים מהמחברת המפורסמת.


למנחם משגב יש שישה נכדים משתי בנותיו, גלית ועינת.מלידת נכדו הראשון אימץ לו מנהג, להכין לכל נכד ספר אישי המכיל סיפורים על שנת חייו הראשונה. בספר משובצים צילומים וגם שירים שכתב לאותו נכד. ביום הולדתו הראשון, הספר מוענק לנכד, להוריו ולבני המשפחה הקרובים. כך נולדו כבר שישה ספרים, שהיוו את ההשראה לכתיבת הספר "מחברת הסיפורים של סבא".
הספר כתוב בחרוזים. אביגייל זילברמן איירה  בטכניקה של איור ידני דיגיטלי על פי תמונות מהאלבום המשפחתי של המחבר, בתוספת פרטים וצבעים.

מנחם משגב עבד שנים רבות בחטיבת ההנדסה בתעשייה האווירית, והיה שותף פעיל בתכנון המטוסים שפותחו בה.
ב-1987 נבחר , כ'שליח קהילתי', מתוך אלפי מועמדים, לחמש מדינות במערב התיכון בארה"ב, במסגרת פרוייקט מיוחד של הסוכנות וההסתדרות הציונית העולמית. במסגרת פרוייקט זה הוצבו שליחים ברחבי העולם במקומות בהם לא היה שום מוסד ישראלי ייצוגי. התקופה הייתה תקופת האינתיפדה הראשונה. תפקידו כלל הסברה סביב השעון באוניברסיטאות, ברדיו, בטלוויזיה ובעיתונות, מול דוברי הפת"ח. כמו כן פעל רבות לעידוד התיירות לישראל, שהלכה והדלדלה, באותה תקופה.
לאחר השליחות בת השנתיים, חזר לעבוד בתעשייה האווירית בתחום מכירות, שיווק וניהול חוזים בינלאומיים.

את שירותו הצבאי עשה בחיל האוויר, בטייסת תובלה ואח"כ הועבר לביה"ס הטכני של חיל האוויר בחיפה, לתפקידי הדרכה ופיקוד על קורסים במקצועות התעופה. במילואים שירת ביחידה מיוחדת-יחידת הנחתה קדמית, איתה עבר מספר מלחמות.
בגיל 45 לאחר שסיים את שירות המילואים, עבר קורס קציני משטרה, ושירת בהתנדבות במשך 6 שנים, ביחידת הסיור של מרחב הירקון .
הוא פרש פרישה מוקדמת מהתעשייה האווירית, והתמסר לכתיבה. ספרו הראשון "הקללה של הינדה" – דרמה שהחלה לפני כמאה שנה, המעלה על הכתב פרשייה משפחתית הקשורה לאביו. הספר תורגם גם לאנגלית והופיע ברשימת רבי-המכר של ספרות יהודית באמזון. לאחר מכן, פירסם ספר שירים בשם "שירים שרציתי לומר" ובימים אלה נמצאים בשלבי עריכה שני רומנים נוספים שלו, והוא בעיצומה של כתיבת רומן בדיוני. 

משגב, יליד יפו, 1950. בן לניצולי שואה, פליטי קפריסין. בעל תעודה של הנדסאי מכונות וחומרים, תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני בתקשורת מקצועית. במהלך התקופה בה התגורר ברמת אביב ג', (במשך 32 שנים), יזם את הקמת מקהלה בניצוחו של גרציאני. הוא ואשתו שרו במקהלה עד שיצאו לשליחות בארה"ב. כשחזרו לארץ הצטרפו למקהלת "רגבים" בניצוחו של זאב אולמן, ויצאו איתה להופעות בכל רחבי אירופה.
מזה 30 שנה משחק בתיאטרוני חובבים. שיחק על במות "צוותא", "סוזן דלל", "ביכורי העתים" ועוד. בימים אלה פנו אליו בנוגע להקמת תיאטרון אידי.
כיום מתגורר עם אשתו בהוד השרון, אב לשתי בנות וסבא לשישה נכדים.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה