יום ראשון, 23 בנובמבר 2014

אלה בשביל העלילה


ספר ילדים: אלה בשביל העלילה מאת שיר קורןהכוח והאחריות שיש לבחירות שלנו בחיים

"תראי, אמא, יש פה ספר בלי סיפור. מי לקח את הסיפור?", קראה אלה בפליאה. "את צודקת, עלילת הסיפור נעלמה!" הופתעה מאוד גם אימה. "לאן נלקחה ועל ידי מי? זוהי ממש תעלומה!".


ספר הילדים "אלה בשביל העלילה" מאת שיר קורן בהוצאת הספרים "אוריון" מתאר ילדה בשם אלה שיוצאת למסע הרפתקאות בעקבות עלילת הסיפור שנעלמה מתוך ספרה האהוב. זוהי הזמנה להצטרף למסע גילויים צבעוני ושמח דרכו נגלה את הכוח והאחריות שיש לבחירות שלנו בחיים וההבנה כי לאופן בו אנחנו מספרים לעצמנו את סיפור החיים שלנו יש השפעה מכרעת על חוויותינו. במסע זה גילתה אלה כי "בבחירות שאני בוחרת אני כותבת במו ידיי את עלילת הספר של חיי!" והרגשתה הייתה נפלאה: "איזה כיף לי, וכמה נפלא שלהחליט על דרכי אני יכולה!" – מסר חשוב מאד לקורא ולילדו.

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והססגוניים של ענבל שריד, אשר הפיחה חיים בסיפור והוסיפה לייחודיות שלו.

הספר מיועד לגילאי 7-3, אך גם הבוגרים יותר ישכילו ללמוד ממנו.

"אלה נזכרה כמה אוהבת היא ספרים, שלוקחים אותה תמיד למקומות מופלאים. כשהיא רוצה – היא רוקדת ביער קסום עם פיות, לאחר מכן קופצת לבקר חברים בארצות רחוקות, ומשם – ישר לממלכות עתיקות מסיפורי אגדות" (מתוך הספר)שיר קורן (27), ילידת קיבוץ מגן שבעוטף עזה, ועד לאחרונה תושבת כמון שבאזור כרמיאל, טיפלה בילדים שנים רבות במסגרות שונות. ניהלה עם בן זוגה לחיים איתמר, עסק משותף של צמחי מרפא, וכיום הם מטיילים ולומדים את תחום צמחי המרפא בדרום ובצפון אמריקה.

על ההשראה לכתיבת הספר מספרת שיר קורן: "לפני יותר משנתיים הלכתי לטיול עם נרי, ילדה כבת שנה, בישוב בו היא גרה. לקחתי את הספר "איה פלוטו" וכשפתחתי אותו לא היו בו דפים. זה מאוד הפתיע אותי ואמרתי לנרי – תראי יש פה ספר בלי סיפור. המשכתי בטיול, אך בראשי התחילו מחשבות על החיים שלנו כבני אדם שמשקיעים המון זמן בכריכה של חיינו, אך אם יש כריכה יפה ואין בפנים שום סיפור הספר לא שווה הרבה. זרמתי לי עם המחשבות האלה ומכאן הגיע הרעיון לכתוב סיפור ילדים שבתוכו נכנסת המחשבה הזאת. לא הייתי צריכה לחשוב על זה יותר מדי ומיד הייתי מוכנה להיענות לאתגר".

שיר קורן מוסיפה כי "לאורך הכתיבה היה לי חשוב להכניס לספר מספר מסרים שנראים לי חשובים: המסר הראשון והחשוב הוא שאנחנו אחראים לחיים שלנו, אך ורק אנחנו, כמובן שלבחירות שלנו בחיים ישנה השפעה על חיינו ועל חיי אחרים וחשוב להבין את האחריות והכוח שיש להן. מבחינתי זהו מסר חשוב שכל אדם צריך להבין כבר מגיל צעיר. שכל אדם ידע שהוא יכול וצריך לכתוב לעצמו את עלילת הספר של חייו. פרט למסר המרכזי שילבתי בספר מסרים קטנים נוספים כגון החיבור לטבע, אופטימיות, סקרנות, שימוש בדמיון, דיוק ועוד".

שיר קורן מספרת כי "בימים אלה אני עובדת על הספר השני בכיכובה של אלה שנקרא "אלה בשביל הגוף". בספר אלה יוצאת למסע הקשבה בו היא לומדת להקשיב למסרים שגופה נותן לה, אילו מזונות בריאים לה ואילו מזונות מפריעים. אלה מטיילת בתוך גופה ופוגשת את ליבה, את קיבתה ושלל יצורים ואיברים שלגופנו עוזרים. הספר הוא בדגש על השפעת הסוכר והגלוטן על הגוף".

"אלה בשביל העלילה" מאת שיר קורן. איורים: ענבל שריד, הוצאת הספרים "אוריון", 36 עמודים. מנוקד, לגילאי 7-3. מחיר לצרכן 54 ש"ח, להשיג בכל חנויות הספרים, דרך חנות ההוצאה ברחוב סחרוב 19, קניון ערי החוף, ראשון לציון ובחנות המקוונת של ההוצאה 
www.orion -books.co.il, או כספר אלקטרוניאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה