יום רביעי, 26 בנובמבר 2014

אל תעזו למות לא מוכנים

פר חדש: אל תעזו למות לא מוכנים 

מאת אביחי שמידט

ספר חשוב ויחיד מסוגו שחייב להימצא בכל בית
"אל תעזו למות לא מוכנים" מאת אביחי שמידט, בהוצאת הספרים "אוריון" הוא ספר חדש, יחיד ומיוחד, המהווה מדריך מושלם המקדים כל אירוע דרמטי בחיים ושנועד לספק את כל הצרכים להתנהלות בני המשפחה בשל אסון, יצא בימים אלה לאור, כנראה ללא תקדים בעולם. כל חייכם אתם עובדים קשה, מתכוננים לעתיד ועושים הכול כדי להבטיח לעצמכם וליקיריכם חיים טובים ונוחים. כדי שתוכלו לחזור לשגרת חיים נטולת דאגות ולא לסכן את עתידם הכלכלי ואת רווחתם של היקרים לכם מכול, לא נותר אלא להשקיע מאמץ קטן נוסף - ולארגן נכון את כל ענייניכם. לשם כך נועד הספר, שחייב להימצא בכל בית.

הספר יעזור לכם בנושאים רבים: ארגון המידע האישי והפיננסי שלכם, וההנחיות שעליכם להשאיר ליקיריכם אחריכם; התנהלות אישית וכלכלית נכונה; הבהרת העדפותיכם בסוגיות החיים החשובות; הסבר מפורט על ההבדלים בין פוליסות הביטוח, תכניות החיסכון, קופות הגמל והפנסיה, סוגי ניירות הערך ומונחים רבים נוספים; הבנה מדויקת של המושגים החשובים - צוואה וירושה - ומשמעותם לגביכם; היכרות עם כל האפשרויות של מנהגי הלוויה, קבורה ואבלות, וההיערכות להם; תכנוני הנצחה וזיכרון. לספר מצורפים עשרות טפסים ומסמכים שישמשו אתכם.
                                                                                                         
הספר נכתב לאחר תחקיר מעמיק, והוא נותן מענה כמעט לכל בעיה עכשווית ועתידית. התנהלות נכונה שלכם היום, תבטיח את עתידכם ועתיד היקרים לכם מחר, תחסוך זמן, הוצאות מיותרות, טרחה ועגמות נפש, ותקנה לכם שקט נפשי בהמשך חייכם. 

אביחי שמידט סופר של ספרי מתח בדרך כלל, מתמודד באופן הגיוני ושיטתי עם נושא ייחודי. בצורה ברורה ופשוטה הוא מתווה לקוראים את הדרך הנכונה להתכונן לעובדת חיים שאיש לפניו לא העז להכין אותם אליה. אביחי שמידט נמנה משך שנים רבות עם סגל הטלוויזיה הישראלית, הערוץ הראשון. אל תעזו למות לא מוכנים הוא ספרו השלישי. ספרו הראשון סוכן עיוור, שתורגם לאנגלית, וספרו השני צופן בסיסי (הוצאת "אוריון") זכו לביקורות נלהבות ולעניין רב בכל אמצעי התקשורת. 

אביחי שמידט מספר על ההשראה לכתיבת הספר: "כמה ממכרי הלכו לעולמם בשנים האחרונות. חלקם בגיל צעיר יחסית. הם היו אנשים רגילים, בעלי משפחות, והתנהלו כמו רוב האנשים: הם לא הותירו אחריהם שום הוראות מיוחדות או מידע מאורגן כדי שהיקרים להם ידעו איך לארגן מחדש את ענייני המשפחה. אחרי שהלכו לעולמם, נקלעו המשפחות ל"מערבולת" ענק והמון בעיות - קטנות כגדולות. כל בעיה דרשה טיפול ופתרון, והכול יחד דרש התמודדות מתמשכת ויום יומית לאורך תקופה ארוכה - וברגעים הקשים ביותר.

"לבני המשפחה לא היה מושג מהיכן להתחיל. שוב ושוב שאלתי את עצמי: מדוע אנשים אינטליגנטיים ונורמטיביים, הדואגים כל כך ליקיריהם והמצליחים בעבודתם, בקריירה שלהם ובניהול הבית והמשפחה - מתעלמים מן הצורך לארגן נכון את ענייניהם השוטפים, ובכך לסכן את העתיד הכלכלי והרווחתי של יקיריהם אחריהם? אופן התנהלות לא מאורגן בעידן המודרני הוא הרה אסון - אך ממש לא הכרח המציאות. כיוון שאני עצמי 'יקה' באופי ובהתנהלות, הגעתי למסקנה שאנשים זקוקים למדריך (מעין "מורה נבוכים"), שיעזור לכולם לארגן את ההווה, להתכונן לעתיד, ולתת תשובות לשאלות רבות שאנשים אפילו פוחדים לשאול".

אביחי שמידט מסכם, כי "הספר הזה, שהוא הראשון והיחיד מסוגו בעולם, מיועד ונכתב עבור כל אחד ממיליארדי בני האדם החיים כיום בעולם המודרני. מטרת הספר לעזור בארגון ההתנהלות האדמיניסטרטיבית והכלכלית הנכונות של כל אדם בהווה (כדי שיהיה לו שקט נפשי ופטור מדאגות בהמשך חייו), ובעתיד, לאחר לכתו, מתוך דאגה לעתידם הכלכלי - ורווחתם של יקיריו אחריו. צוואות מתחילות בדרך כלל במלים: "היות ואין האדם יודע יום פקודתו וכו'..", איך אומרת ההלצה? "עוד אף אחד לא יצא בחיים מן החיים הללו", לכן, הספר מתאים לכל אדם בוגר, גבר או אישה, ובכל גיל".

"אל תעזו למות לא מוכנים" מאת אביחי שמידט. הוצאת הספרים "אוריון", 218 עמודים מתוכם 107 עמודי מסמכים. מחיר לצרכן 85 ש"ח, להשיג בכל חנויות הספרים, דרך חנות ההוצאה ברחוב סחרוב 19, קניון ערי החוף, ראשון לציון ובחנות המקוונת של ההוצאה www.orion-books.co.il או דרך אתר המחבר: http://www.avichaischmidt.com

            

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה