יום רביעי, 12 ביוני 2019

ספר חדש: "התערבות פולשנית"


ספר חדש:

"התערבות פולשנית" מאת אבינעם שירן

"התערבות פולשנית" מאת אבינעם שירן בהוצאת הספרים "כרמל", הוא רומן שכולו בחירות המלוות את שני גיבורי הספר: בין יושרה לאופורטוניזם; בין תקווה לייאוש; בין אמת לשקר. בעלילה מרתקת עם סוף מפתיע הוא מוביל את דורון שפירא, קרדיולוג צעיר, אל דילמת חייו ומעמיד אותו במבחן של חיים ומוות. מיד כשהגיע למחלקה הקרדיולוגית, היה ברור לדורון שהוא עתיד להיות רופא מעולה. אבל לא היה לו מושג שדווקא העובדה שהוא כוכב עולה, תוביל אותו הישר אל תוך פרשה מטלטלת שתחרוץ את גורל המזרח התיכון כולו.

דורון נאלץ להתמודד עם הקונפליקט בין האמת הפנימית שלו כרופא ונאמנותו לחולים לבין הפוליטיקה הפנימית במחלקה והציות למנהלה, רופא בינוני אך שאפתן, שמצד אחד מעריך את המתמחה המוכשר שלו, ומצד שני מתעצבן על כך שתמיד יש לו מה לומר, ומה שיותר גרוע - שהוא כמעט תמיד צודק. דורון מוצא עצמו מתמודד עם החלטה הרת גורל שהחליט עבור חולה מסוים, ומאיימת על עתידו המקצועי, כשבתווך הוא מנהל חיי משפחה ומנסה למזער נזקים בעסקת רכישת מכונית מסוחר רכב רמאי.

ידידיה שומרון, או דידי, הוא פוליטיקאי מוכשר וקצין מצטיין, פיזיקאי ויזם. דידי רץ לראשות ממשלת ישראל, ומנסה לממש באומץ רב חזון שאפתני תוך התמודדות עם איום מתמיד על חייו ועל משפחתו, ניסיון של התקשורת להוציא שלד נפיץ מתוך הארון שלו ומום מולד המביא אותו אל בית החולים.

הרומן מלווה את שניהם בנפרד, עד לרגע מכריע, דרמטי ומותח בו חייהם מצטלבים, בו כמעט שניהם מאבדים את חייהם, ובו דומה כי נפשם נקשרת  באופן מיוחד ולא שגרתי. דורון נצמד לאמת שלו, מתעמת עם מנהליו תאבי התהילה, מסכן את הקריירה שלו למען מטופליו, ומוצא את עצמו בסופו של דבר עומד לצד מיטת חוליו של ראש הממשלה, כשהוא האדם היחיד בעולם שאחראי לגורלו.

"התערבות פולשנית" הוא ספרו השני של הקרדיולוג פרופ' אבינעם שירן (61), העומד בראש יחידת האקו בבית החולים כרמל בחיפה ומשמש כפרופסור חבר קליני בבית הספר לרפואה שבטכניון. ספרו הראשון "יש רופא במטוס?" (הוצאת עולם חדש, 2016) הוא אסופת סיפורים קצרים שעשויים מחומרי חייו של שירן - השירות הקרבי בצנחנים, המסעות לעולם השלישי, הפינוקים שהוא כל-כך אוהב להתמסר להם, ההתמכרות לתחום התעופה, עולם הרפואה ששאב אותו – וגם השכול שאיים לרסק את חייו כאשר בנו דניאל נהרג במלחמת לבנון השנייה.

אבינעם שירן: "בספרי השני רציתי להראות את שקורה מאחורי הקלעים של עולם הרפואה. בניתי את הספר על שני צירים. רופא צעיר שמתמודד עם העבודה הקשה בבית החולים,  המשפחה, הבוס שלו ועסקת רכישת מכונית שהשתבשה. הדמות השנייה בספר היא של מנהיג עם חזון ההולך לפוליטיקה כי הוא רוצה לשנות. בקיצור, מסוג המנהיגים שכולנו היינו רוצים לראות פה אצלנו. בבית החולים הם נפגשים עד לסוף הדרמטי".

"התערבות פולשנית" מאת אבינעם שירן. הוצאת הספרים "כרמל", 221 עמודים. מחיר לצרכן 79 ש"ח. להשיג בחנויות הספרים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה