יום רביעי, 2 בדצמבר 2020

ספר חדש: "דרך ארז - לגעת באדם. לגעת בשמיים"

 

 

ספר חדש:

"דרך ארז - לגעת באדם. לגעת בשמיים" 

מאת אביבה פלקסר
 

 

הספר "דרך ארז - לגעת באדם. לגעת בשמיים" שהפיקה אביבה פלקסר, אימו של ארז פלקסר ז"ל בהוצאת "ספרי ניב", הוא לא ספר על מוות ואבל. זהו ספר על צעיר בן שלושים ואחת וחצי שהיה תאב חיים וחגג אותם בחדוות עשייה, בצנעה ובסקרנות אין קץ.

זהו ספר ביכורים לא רק של אביבה, אלא של הרבה כותבים וכותבות - חבריו של ארז מקורס טיס ועד אחרית ימיו בגיל שלושים ואחד וחצי. אביבה ליקטה את הסיפורים הקטנים שלהם בספר אחד. מסיפורים אלה אפשר להכיר את ארז, את ייחודו כבחור צעיר ומדוע  דרכו - "דרך ארז" - יכולה לשמש השראה לצעירים רבים איך למצות את החיים במלואם כי אין לדעת כמה שנים הוקצבו לאדם.

ארז לא נפל בקרב, לא נהרג בפיגוע או בתאונת דרכים, לא מת ממחלה. הוא נפל "מחוץ לזמן" כטייס במילואים במסוק קרב "קוברה" שהתרסק חמש דקות לפני סיום אימון שגרתי ולפני נחיתה בבסיס האם "פלמחים" בשעה אחת בבוקר של ה- 12 במרץ 2013 כשהרוטור האחורי של מסוק הקרב נשבר וניתק בגלל בורג משוחרר שיצר סדק שלא אותר. יחד עם ארז נהרג גם טייס המילואים נעם רון בן ה- 49. ארז הותיר אחריו אישה ותינוק בן ארבעה וחצי חודשים.

חברה כתבה בספר ש"ארז ידע להעריך את הדבר היחיד שאי אפשר להרוויח, ושרובנו חוטאים ומבזבזים אותו – זמן. מההערכה הזאת היה לו הכוח לקום בחמש בבוקר לגלוש בים לפני שיצא לצבא, לוותר על שעות שינה וצפייה בטלוויזיה כדי לטייל בטבע ולסחוף אחרים אחריו. הוא נתן בעיקר מעצמו לכולם בכל זמן נתון למרות העומס, תמיד ברצון ללמוד, להתפתח ולהספיק כל מה שאפשר".

חבר מקורס טייס כתב בספר "ארז כרגיל היה שקט מאד, ואנחנו שכבר הכרנו אותו היטב, ידענו מה מסתתר מאחורי החזות השקטה. ידענו שמדובר בבחור מבריק ומצחיק שיודע להיות אסרטיבי ולהוביל כשצריך, אבל כנראה שלא כך הכירו אותו צוות המפקדים. מול עיניהם הצטייר אני מניח, בחור גמלוני, שהמדים והכובע נחו עליו בצורה מרושלת כשמסביבו תמיד לחש וצחקוקים. הם החליטו לבחון את הפער המוזר באמצעות האתגר המשמעותי ביותר שיכלו לתת לחניך באותו שלב".

אביבה פלקסר (68), תושבת חיפה, אם ל-4 ילדים +7 נכדים ואחד בדרך: "אל תשכחו את ארז פלקסר. אל תשכחו שהיה צעיר, שיכול היה לעשות בעולם רק טוב."  

"ארזי בדרך חייו מזכיר לכולנו שכדאי ואפשר לנצל כל רגע מהחיים ולתת משמעות לחיים כי לא נדע כמה זמן נקצב לנו. הרבה דברים אפשר ללמוד מ"דרך ארז". בתמצית אפשר לומר שאפשר ללמוד מ'דרך ארז' לאהוב את החיים הפשוטים, השקטים, את החיבור לטבע , לנוף ארצנו. לדבר מעט ולעשות הרבה בחדוות עשייה ובסקרנות אין קץ בלי לפחד להיכשל  ולסייע למי שזקוק ובעיקר להיות אדם – 'ואהבת לרעך כמוך'."

"היות שהספר מוגבל בכמות החומרים שאפשר לשתף, הקמתי גם אתר אינטרנט על ארז  www.erezflekser.com  בו תכנים מגוונים". מדור "רסיסי חיים" משלים בסרטונים את הכתוב בספר ובמדור "'זעקת אם" מאירה אביבה זרקור על תאונות אימונים מיותרות בצבא, על בזבוז חיי אדם בחיל האוויר ועל הדרך למנוע זאת כי "כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו". האתר הוא חלק בלתי נפרד מהספר ומשלים אותו - אתם מוזמנים להיכנס ולשוטט באתר.

דרך ארז - לגעת באדם. לגעת בשמיים" מאת אביבה פלקסר, הוצאת "ספרי ניב", 266 עמודים. אפשר לרכוש את הספר המודפס באתר www.erezflekser.com במחיר של 50 ₪  כתרומה ישירה להלומי קרב במסגרת עמותת "ההלם והקרב". גרסה דיגיטלית וגרסת שמע אפשר למצוא חינם באתר www.erezflekser.com או בהוצאת ספרי ניב https://nivbook.co.il .

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה