יום ראשון, 4 באוגוסט 2019

התאבכויות - מסעו של רפאל בלנק אל השטחים החופשיים

"תומר וינר עושה צעד ספרותי חשוב: הוא חובר למסורת המתפתחת והענפה של הדיסטופיה בספרות העברית של שני הדורות האחרונים, ומקיף במבטו את האנושות כולה... העתיד המוקצן אולי נראה רחוק במבט ראשון, אך קוראים רבים יסכימו שהוא קרוב יותר מאי-פעם." 

                                                    יורם מלצר – סופר, מתרגם, מבקר ועורך תרבות

התאבכויות
מסעו של רפאל בלנק אל השטחים החופשיים


מאת: תומר וינר
הוצאת אופיר ביכורים

*  *  *  *
251 עמודים, 74 ש"ח


'התאבכויות – או: מסעו של רפאל בלנק אל השטחים החופשיים' הוא רומן דיסטופי בסגנון זרם התודעה, המתאר מציאות שבה פורקו כל מדינות הלאום וצבאותיהן, ומרביתה של האנושות מאוחדת תחת ממשלה עולמית מרכזית. המדינות הוחלפו ב-'חברות–אדם', המספקות ביטוח ללקוחותיהן. מיעוט נרדף באוכלוסיית העולם איננו בעל אזרחות, וחי ב-'שטחים החופשיים'. 
רפאל בלנק נולד ביום שבו נרצח 'אגרוף קמוץ', המנהיג הרוחני של החופשיים. רפאל מתגורר בתל אביב, ועובד בחברת "בֶּלְוְויוּ" – חברת האדם הפרטית הגדולה ביותר בעולם. רפאל נמשך בעקבות אנשים 'חופשיים' שפגש, ועובר התפתחות מנטאלית ואידיאולוגית. הוא מאבד את עבודתו, ואף מופלל ברצח, ולכן הוא חוצה את הגבול של האזרחות העולמית - ללא יכולת לחזור - אל השטחים החופשיים, במסע שתוצאותיו ישנו את ההיסטוריה.

"תומר וינר עושה צעד ספרותי חשוב: הוא חובר למסורת המתפתחת והענפה של הדיסטופיה בספרות העברית של שני הדורות האחרונים, ומקיף במבטו את האנושות כולה. יסודות אורווליאניים מובהקים חוברים למסקנות מתבקשות מהמציאות העכשווית, במקומותינו ובמקומות אחרים באירופה ובארצות הברית, ברומן שבוחן את ההיבטים האנושיים, החברתיים, פוליטיים והרעיוניים. סוציאליזם? ליברליזם? שלטון הרציונליות? הכרה במורכבות האנושית? אחריות על כוכב הלכת שלנו? וינר הופך כל אבן. העתיד המוקצן אולי נראה רחוק במבט ראשון, אך קוראים רבים יסכימו שהוא קרוב יותר מאי-פעם." 
                                                    יורם מלצר – סופר, מתרגם, מבקר ועורך תרבות
תומר וינר – הערות ביוגרפיות
תומר וינר, יליד 1982, חיפה הוא חוקר, סופר, מורה לספרות ולקטור לספרי עיון. מפרסם מאמרים בכתב העת "אלכסון" בנושאים: פילוסופיה, ביקורת התרבות, פסיכולוגיה ומדעי המוח.
בעל תואר ראשון בביולוגיה ובספרות ותואר שני בספרות (אוני' ת"א). חוקר בהנחייתו של פרופ' ישעיהו שן לקראת דוקטורט בספרות.
משמש כלקטור לספרי עיון בהוצאת "מטר" ומאז 2013 עוסק בהוראת ספרות בבית ספר תיכון בחולון.
"התאבכויות" הוא ספרו השני. קדם לו ספר פרוזה נוסף "שרשראות, ימים ומיתות" בהוצאת "אינדיבוק".
נשוי ואב לשתיים. מתגורר בגבעתיים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה