יום שלישי, 13 באוגוסט 2019

ספר ילדים חדש: תותי עושה שטויות


ספר ילדים חדש:
תותי עושה שטויות מאת שרון מגנזי


"תותי עושה שטויות" מאת שרון מגנזי בהוצאת אוריון, הוא סיפור ילדים משעשע ורגיש, באמצעותו נוכל ללמוד שכמעט בכל שטות חבויה משמעות; שאי אפשר להתהלך כל הזמן בפנים רציניות; שאפשר לתת מקום לשטויות, אצל ילדים ואצל מבוגרים.

במרכזו של הספר ניצב הילד לביא, הנוהג להשתטות לעיתים כשהוא עם בני משפחתו. לכל מעשה משובה שלו יש לו הסברים, אך בסופו של הספר הילדים והמבוגרים שלצידם מגלים מה עומד מאחורי כל מעשי המשובה שלו ברגע מרגש במיוחד.

הילד לביא מתגורר במושב עם הוריו ואחותו שירה. יש לו עיניים תכולות ושער זהוב אך למרות שהוריו קראו לו לביא, נוהגים לכנותו בכינוי שהעניקה לו דודתו "תותי שטותי מארץ הפלאות". לביא זכה לכינוי על שום מעשי המשובה הרבים שלו אשר אותם הוא מתמיד להסביר באופן שהוא יודע שהוריו יקבלו באהבה. כמו ילדים רבים, לביא יודע מה מותר ומה אסור לעשות, אבל לפעמים הוא חייב בכל זאת לנסות ולבדוק את הגבולות, וכשהוא עושה זאת הוא כבר מכיר את בני משפחתו היטב ויודע מה יוכל לומר להם כדי להפיג  את כעסם. למשל כשלביא מתעורר עוד לפני שהוא אומר לאימו בוקר טוב הוא מוודא שאינה כועסת עליו, ואימו שמכירה את בנה שואלת אותו מה כבר עשה, רק כדי לגלות שבאמצע הלילה היה רעב ורצה לשתות חלב רק שחלק מן החלב נשפך על הרצפה.

הספר מנוקד וכתוב בחרוזים ושפתו פונה לילדי הגן בגובה העיניים. איוריה הצבעוניים של ליטל פאר עוטפים את המילים ומעניקים לספר אווירה מחויכת ונעימה המאפשרת לקוראים הצעירים לחוש את תוכן הספר גם אם אינם שולטים ברזי הקריאה. מתאים במיוחד לקריאה משותפת עם ההורים לפני השינה וכבסיס לדיון אודות התנהלותם של הילדים במצבים שונים והסיבות לכך.

שרון מגנזי, אשת תוכן, רעיונאית ועיתונאית. הספר תותי עושה שטויות נכתב בהשראת אחיינה לביא. 

"תותי עושה שטויות" מאת שרון מגנזי. איורים: ליטל פאר. הוצאת הספרים "אוריון", 20 עמודים. מחיר לצרכן 59 ש"ח, מנוקד. להשיג בחנויות הספרים וכן בחנות ההוצאה בקניון ערי החוף, רחוב סחרוב 19, ראשון לציון ובחנות המקוונת של ההוצאה www.orion-books.co.il
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה