יום שלישי, 5 באפריל 2016

ספר חדש: אי שם בכפר

ספר חדש: אי שם בכפר 

מאת מלכה עמיר מנדלבאום"גדלתי בבית חם ואוהב, ילדות שמחה הייתה לנו, שוקקת חיים. מרתק היה ללקט זיכרונות מטנא חיי הצעירים ולארוג אותם לסיפורים. בעמק שלנו ולנגד עינינו התחרו זה בזה- צבעים קולות, טעמים וריחות..."

בספר "אי שם בכפר" – סיפורי ילדות מאת מלכה עמיר מנדלבאום, בהוצאת הספרים "אופיר ביכורים", מתארת המחברת בקובץ סיפורים קצרים, אותנטיים ומרתקים את ילדותה בעמק יזרעאל בשנים הראשונות של קום המדינה.

מלכה עמיר מנדלבאום, בת להורים שעזבו את פולין ועלו לארץ בתחילת שנות השלושים. בנו כאן חיים חדשים והקימו משפחה לתפארת במושב בית שערים. רוב משפחתם נספתה בשואה, רק לאחרונה התחיל המסע של המחברת אל נבכי הסיפורים המשפחתיים.

הסיפורים כתובים באווירה של אהבת הארץ ושמחה של ילדה צברית, מושבניקית, בשנות החמישים. בספר שילוב מקסים של סיפורים ושירים המעניקים לקורא "טעם של פעם".

מלכה עמיר מנדלבאום - מורה לתנועה וריקוד, תרפיסטית רב תחומית בעזרת אומנויות לגיל השלישי. בשנת  2012 הוענקה לה תעודת הוקרה, מטעם "האגודה הישראלית לגרונטולוגיה" על תרומתה הייחודית למען רווחתה של האוכלוסייה הזקנה בישראל.

זהו ספרה השני של מלכה עמיר מנדלבאום. הספר הראשון, העוסק בתחום זה, נקרא "בתנועה מתמדת". הסיפור "תחת כנפך", העוסק אף הוא בנושא זה, פורסם לאחרונה בספריית בית אריאלה בתערוכה "כותבים למגירה".

"אי שם בכפר – סיפורי ילדות" מאת מלכה עמיר מנדלבאום, הוצאת הספרים "אופיר ביכורים", 117 עמודים. מחיר לצרכן 54 ש"ח. להשיג בחנויות הספרים ובהוצאת הספרים http://www.ofir.org.il/.
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה