יום שלישי, 27 במרץ 2012

איה - הוראות הפעלהיש אנשים שהודו מתלבשת להם על הנשמה במלוא מערומיה. אחרים יכולים לה רק כשהיא מלוהקת לנשיונל-ג'יאוגרפיק.

איה – הוראות הפעלה

מאת: הדס רון-זרחי

עורכת: אסתי קון

הוצאת אסטרולוג
* * * * * *  

220 עמודים, 98 ₪ספרה של הדס רון זרחי הוא ספר על מסע נעורים הרפתקני בהודו. ההודו שלה אינה שונה מההודו של שאר התרמילאים אותם היא מתארת, אבל הצורה בה היא מציירת את היומיום שאותו היא חווה שם, את ייסורי האהבה והגעגועים שמהם היא מנסה לשווא לברוח, הם מוקד המשיכה העיקריים של הספר.
תיאוריה מלאים בפרטים, כביכול זניחים וחסרי משמעות מיוחדת, אבל בסיומם של כל פסקה או פרק מגיע משפט או כמה משפטים שמבהירים לקורא שכל פרט כזה הוא בעל משמעות. אופן כתיבתה רגיש ואסוציאטיבי והיא מרחפת בין עבר, הווה ועתיד ממש כמו שעושה הודו, הארץ שבה גן עדן וגיהינום מתערבבים זה בזה והופכים למציאות הזויה. אין שום פרט בספר שאינו מתחבר לאחד אחר. היחסים המורכבים שלה עם בני משפחתה צפים ועולים מתוך אדי התה או העשן המתקתק של הג'וינט וחוזרים ונבלעים בדיאלוגים הקצרים של חבריה למסע שכל אחד מהם יכול להיות גיבור ראשי בספר, ושהדס מצליחה לצייר אותם לקורא כאילו מדובר בסרט. יש בספר תובנה בשלה שאין למצוא רבות כמותה בספרי ביכורים, שהודו היא רק הבמה, צבעונית ומרתקת אומנם, שעליה מתנהל משחק החיים.   
אסתי קון, עורכת הספר

מסעה של הגיבורה בהודו מפגיש אותנו עם הקסום וההזוי בחוץ ובפנים. באמצעות ניואנסים של זרות טווה המחברת מארג של קירבה, יצרים עם שגעון גדלות, דמויות שרוצות אחרת – והכל מתואר בססגוניות וברגישות הומוריסטית.

הדס רון-זרחי עוסקת בהנחיית קבוצות ובאימון אישי.
נולדה בפתח תקוה ב-1971. גדלה וגרה בכפר סירקין. בבגרותה התגוררה, בין היתר, בקראוון, מכולה, כמה חודשים ברכב, בדירת רווקות בתל אביב, בדירת רכבת במנהטן, דירת יוקרה במנהטן, והיום מתגוררת עם משפחתה בוילה ענקית (שכורה) עם בריכה, מגרש כדורגל ונוף מדהים באריזונה. מגדירה את עצמה "טיילת בנשמה ואספנית חוויות".
בעלת תואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה, אוניברסיטת בר-אילן. הוסמכה כמאמנת אישית ועסקית וכן הוסמכה כמנחת קבוצות מטעם הסוכנות היהודית. התחילה את דרכה ככתבת נוער ב"מעריב לנוער". הפיקה תוכנית בוקר ברדיו סטודנטים . היתה מזכירת ראש אגף תכנון במטכ"ל בתקופתו של עמרם מצנע. היתה ממקימי מועדון "חבר צרכנות" (לאנשי שירותי הבטחון, משרתי קבע וגמלאי צה"ל).  היתה מפיקה ומנהלת שיווק בחברת פרסום "נטו מדיה". טיילה במזרח הרחוק, אוסטרליה, הולנד, אלסקה, נוואדה ועוד .

ב-2005 נסעה לארה"ב (סקוטסדייל, אריזונה) בעקבות מיזם עסקי של בן זוגה ומתגוררת שם עד היום.

אם לשניים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה