יום רביעי, 11 במרץ 2015

המקצוע שנתפש ברשת

המקצוע שנתפש ברשתמאחורי הקלעים של תעשיית התקשורת

מאת: חיים שיבי

הוצאת קונטנטו דה סמריק


מרבים לדבר על התקשורת, יש הטוענים כי היא "כלב השמירה" אחרים טוענים שיש לפקפק באמינותה, ולמעשה, אלה וגם האחרים, לא באמת יודעים מה מתרחש מאחורי הקלעים, ומי מבין המחנות הללו קרוב לאמת, אם בכלל.
בספר ,המקצוע שנתפש ברשת", מתעדחיים שיבי את הנעשה מאחורי הקלעים של תעשיית התקשורת מפי אחד מנציגיה המוכרים והוותיקים. חיים שיבי יורה לכל הכיוונים: עורכים, כתבים, פרשנים, מו"לים של עיתונים, אישים פוליטיים, אירועים ופרשיות. שיבי לא עושה חשבון וחושף את האמת הפנימית והמקצועית שלו על מי שאומנותם נעה בין יצירת נכסי מוניטין לבין ההרס שלהם.
זהו מבט כן ואמיץ מבפנים ומקרוב על השחיקה ביכולתו של עיתונאי לקרוא לדברים בשמם מבלי לסכן את פרנסתו. קלוז-אפ חושפני על עיתונות בעידן האון-ליין והפייסבוק. זרקור מפנסו של מי שמכנה את העיתונות "מקצוע-אהבתי", על המאמץ הנמשך של מי שעדיין עוסקים במלאכה, ומתעקשים להותירה מקצועית והוגנת – מודפסת על נייר, או בלעדיו.

על המחבר:

חיים שיבי עיתונאי ועורך, חי את הזירה הפוליטית-תקשורתית לאורך שנים, מעמדת תצפית קדמית של כתב ופרשן פרלמנטרי בידיעות אחרונות. היה שליח העיתון לוושינגטון. הקים וערך את המקומון הראשון ברשת המקומונים של ידיעות. כיום, עורך בטאון לשכת עורכי-הדין בירושלים ואתרים נוספים ברשת. חבר ופעיל במועצת העיתונות ובאיגוד הארצי של עיתונאי ישראל.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה