יום חמישי, 11 בספטמבר 2014

מדיטציה עושה לי את זה

"מדיטציה עושה לי את זה" 

מאת: פנינה מרמלשטיין

לחבר את הדמיון למציאות
הספר "מדיטציה עושה לי את זה" מאת פנינה מרמלשטיין, כולל כ–50 מדיטציות פשוטות, הנוגעות בכל תחומי החיים. תלמדו מהי מדיטציה, על השילוב בדמיון מודרך. בכל מדיטציה מוסבר תפקידה, התהליך, ונקודות למחשבה לאחר המדיטציה. תדעו דברים שכדאי לדעת כשמתרגלים מדיטציה. תלמדו על מדיטציות בתחום ההנאה והחוויה, בתחום הרגשות, בשילוב עם מנדלות, בתחום החברות, בתחום החי הצומח והדומם, בתחום היצירתיות, בתחום הצבעים, בתחום הניקיון וקבלת אנרגיית האור, בתחום ריפוי גוף-נפש, בתחום המסרים וההגנה, בתחום השפע, מדיטציות קצרות לרגיעה. המחברת מעוניינת לפזר את הערפל המיסטי שמסביב למדיטציה ורוצה לומר לכם שהמדיטציה היא דרך טובה, פשוטה  וזמינה לשחרר מתחים, דאגות וחרדות ולהגיע  לרגיעה עמוקה  במישור  הפיזי והנפשי.  המדיטציה מאפשרת לחוות  נינוחות  ושלווה  ומסייעת לגלות את היכולות הטמונות בנו - פתיחות, שיתוף, ריכוז, מיקוד, בהירות, הקשבה, אהבה, יצירתיות וכו'. מלבד  המדיטציות,  תמצאו  גם  שני  פרקים נוספים, העוסקים בצבעים ותכונותיהם ובצ'קרות והגוף הפיזי.

לספר מצורפים 24 קלפים של 'פניני המנדטציה' - מדיטציות קצרות ומנדלות, אשר השילוב ביניהן מחבר את הדמיון למציאות. השימוש והקריאה בספר נעימים וקלים להבנה ומתאימים לכל אחד מאיתנו.

פנינה מרמלשטיין, בעלת תוארB.A.  בחינוך מיוחד ומחשבים. גמלאית של משרד החינוך, עבדה כמורה וכמחנכת במשך 31 שנה.

פנינה מרמלשטיין מספרת, כי "ההכרות שלי עם המדיטציה התחילה לפני כ- 20 שנה. למדתי במשך שנתיים מדיטציה בדמיון מודרך ומיד יישמתי בבית הספר בו לימדתי והתוצאות לא אחרו לבוא. התלמידים היו מרוכזים ונינוחים יותר רמת האלימות פחתה ונעלמה. וגם אצלי היו התפתחויות מדהימות של רוגע ריכוז מיקוד ובהירות ועוד. ההשראה לכתיבת הספר באה בעקבות התוצאות של התלמידים ושלי. מורות וגננות ששמעו על התוצאות המדהימות ביקשו ממני לכתוב ספר שממנו יוכלו ללמוד כדי להדריך את המדיטציות בגנים ובבתי הספר שבו הן מלמדות. כמובן היה חשוב לי להעביר את המסר שיש תוצאות נפלאות למי שמתמיד במדיטציות".

"במקצועי כמורה וכמחנכת כיתה נתקלתי רבות בתופעות של אלימות, חוסר סבלנות וחוסר סובלנות, וחיפשתי דרכים להתמודד עם הבעיה שהחריפה עם השנים. כשלמדתי מדיטציה וזכיתי בעצמי לחוויה הנהדרת, הרגשתי צורך להעביר את המתנה הזאת לתלמידיי. תרגלנו בכיתה מדיטציות במגוון של נושאים והתוצאות לא איחרו לבוא. התלמידים היו נינוחים ומרוכזים יותר, והאווירה הייתה רגועה מאוד. מורים שנכנסו ללמד בכיתה  שלי אמרו שזה תענוג ללמד את הילדים, ושאפילו בשעת הצהריים, שעה קשה ללימוד, התלמידים מרוכזים מאוד וכיף להיות איתם בכיתה. בעקבות ההצלחה בכיתתי לימדתי מדיטציה בכיתות נוספות באישורם של ההורים, כמובן. ההורים היו מרוצים מאוד מהתוצאות וביקשו להכניס את המדיטציה גם לכיתות שבהן לומדים ילדיהם האחרים. התלמידים אהבו מאוד את פעילות המדיטציה, שיתפו פעולה בשמחה והתוצאות היו נפלאות - הם נעשו שלווים, מרוכזים, קשובים, אוהבים, תקשורתיים ובטוחים יותר בעצמם. בבית לימדו הילדים את  ההורים  את  המדיטציות שלימדתי בכיתה וההורים שיתפו פעולה. מה יכול להיות יותר יפה מזה! הצלחה מדהימה הייתה גם אצל ילדים בעלי לקויות למידה שהצליחו להשתתף במדיטציה למשך חמש דקות ויותר".

"מטבעי אני אישה אופטימית כשנוצרת בעיה כלשהיא תמיד אשאל מה זה בא ללמד אותי? החשיבה החיובית תמיד עוזרת לי בחיים. אני מתנדבת בעמותת אנוש (נפגעי נפש) מעבירה להם סדנא של מדיטציה וקלפים. אני מתנדבת בעבודה עם חולי אלצהיימר בתחילת דרכם וגם מעבירה סדנה של מדיטציות וקלפי מודעות לבני הזוג של החולים. על ההתנדבויות הללו קיבלתי השנה את 'פרס גלר', בשיתוף עם עיריית כפר-סבא, על עשייה התנדבותית למען הקהילה. אני מלמדת אנשים חולים, אנשים שרוצים להירגע  מחיי היום יום לעשות מדיטציות מגוונות בדמיון מודרך".

פנינה מסכמת, כי "המטרות שלשמן כתבתי את הספר הזה הן ללמד אתכם להתנסות במדיטציה במגוון רחב בכל תחומי החיים. כדי שגם אתם תיהנו ממנה כמוני ותוכלו לעבוד בצורה מיוחדת וחווייתית על מגוון תחומים בחייכם ולסייע לכם להגיע לנינוחות וליצירתיות בחייכם ומתוך כך להשפיע לטובה גם על סביבתכם. להעניק לכם כלי שיסייע לכם להיות אנשים מאושרים".

מדיטציה עושה לי את זה מאת פנינה מרמלשטיין, הוצאת אוריון, 127 עמודים, בתוספת 24 קלפים של פניני המנדטציה, מחיר לצרכן 69 ש"ח, להשיג בכל חנויות הספרים, דרך חנות ההוצאה ברחוב סחרוב 19, קניון ערי החוף, ראשון לציון ובאתר ההוצאה  www.orion-books.co.il

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה