יום שישי, 4 בנובמבר 2011

העוגה הצנחנית

אוריון הוצאת ספרים
מציגה את הספרהעוגה הצנחנית

כתבה: רנת מצליח
איורים: יולן מצגר
********
24 עמודים, לגילאי 7-5, מחיר 49 ש"ח 

מה עושים כאשר מתרחשות תקלות - ספר ילדים חדש ומפתיע המאתגר את הקוראים הצעירים בהתמודדות עם תכניות שאינן מצליחות: "העוגה הצנחנית"

ספר חדש ומיוחד על מצבים שבהם תכניות שאינן מתממשות ובתקלות בחיי היום יום וכיצד מוצאים פתרון הולם במצבים בלתי צפויים כגון אלה. העוגה הצנחנית מאת רינת מצליח, בהוצאת הספרים אוריון, הוא ספר ילדים מפתיע וידידותי לקהל הצעיר ומסייע לו להשתלב בעולם שבו לא הכול זורם חלק, כפי שרצינו שיתרחשו הדברים.

העלילה עוסקת בהכנות למסיבת יום הולדת אצל הסבתא, כאשר הילדים מתנדבים לקשט את העוגה שאימא טורחת ואופה, זמן מה לפני האירוע. אולם, תקלה קטנה שנראית מתסכלת ומייאשת גורמת לשינוי בתכנית: העוגה שהוצבה לצינון על אדן המרפסת, נשמטת בשוגג לחצר ונהרסת לחלוטין. מה עושים וכיצד מתגברים על עסק הביש בצורה אחראית וחינוכית?

רינת מצליח, אם ל- 3 וסבתא לנכדה, אשת חינוך ותיקה בבאר שבע, מספרת, כי בכל יום אנחנו מתכננים תוכניות שונות שאנחנו אמורים לעשות, כמו: להכין שעורי בית, לסדר, לנקות את החדר, לקנות דברים שאנו צריכים. לפעמים אנחנו מתכננים גם הפתעות לחברים, או למשפחה. חושבים  הרבה על כל הפרטים הקטנים, משקיעים זמן, מתרגשים לקראת המסיבה או ההפתעה שתכננו. מגיע יום ההפתעה, אתם נרגשים, מתחילים בהכנות בשמחה ובצפייה.  מחכים לרגע בו תוכלו להפתיע ולראות את התגובה המופתעת של החברים לראותם מתפעלים מהדברים שהכנתם. אבל קורה דבר בלתי צפוי שמשבש לכם את ההפתעה, מה תעשו? תתאכזבו, תתייאשו ותבטלו את הכל?! או אולי תחשבו על רעיון מקורי שבכל זאת ישמח את החברים שלכם?

רינת מצליח אומרת, כי לפעמים דברים קורים מבלי שרצינו או ציפינו להם, והדברים שנראים לנו באותם הרגעים כדבר הכי לא טוב שקרה לנו, יכולים להוביל אותנו לדברים טובים יותר, מוצלחים יותר. כך קרה לשני ילדים חמודים ומקסימים שכל כך רצו להפתיע את סבתם ביום ההולדת, אבל ההפתעה שרצו להכין לסבתם - נהרסת. מה יעשו הילדים החמודים האלה? האם יתייאשו? האם יוותרו ויגיעו לסבתא ללא הפתעה?  מה אתם ילדים הייתם עושים במקומם? – מקשה המחברת ותורמת את כישרונה הספרותי והחינוכי לפיתרון הקושיה ולהתרת התסבוכת, עד שהסוף הוא בהחלט סוף טוב ומאושר.

מתוך הספר:
"אִמָּא", שׁוֹאֶלֶת שִׁירָן, "מָתַי תּאֹפִי אֶת הָעוּגָה? הִבְטַחְתְּ שֶׁתִּתְּנִי לִי לְקַשֵּׁט אוֹתָהּ וְלִכְתּבֹ עָלֶיהָ 'מַזָּל טוֹב', אַתְּ זוֹכֶרֶת?". "וַאֲנִי אֲפַזֵּר עָלֶיהָ סֻכָּרִיּוֹת קְטַנּוֹת וְצִבְעוֹנִיּוֹת!" אוֹמֵר אִיצִיק. "הִנֵּה, אֲנִי כְּבָר מַתְחִילָה בָּאֲפִיָּה," עוֹנָה אִמָּא, "בּוֹאוּ עִזְרוּ לִי לְהָכִין אֶת כָּל הַמִּצְרָכִים לָעוּגָה". "יפִֹי!" קָרְאוּ הַיְלָדִים בְּהִתְלַהֲבוּת, וְיַחַד עִם אִמָּא הֵכִינוּ חִישׁ מַהֵר אֶת הַבָּצֵק לָעוּגָה. אִמָּא הִנִּיחָה אוֹתוֹ בְּתוֹךְ תַּבְנִית עֲגֻלָּה וְהִכְנִיסָה אֶת הַתַּבְנִית בִּזְהִירוּת רַבָּה לְתַנּוּר הָאֲפִיָּה.

את הספר ניתן להשיג בחנויות הספרים או דרך אתר הוצאת הספרים  אוריון;
www.orion-books.co.il, המהווה בית חם ואיכותי הן לכותבים והן לספרים הרואים אור בהוצאתה - תוך שמירה על שירות אישי, מקצועי, והוגן.

התרשמותי: והתרשמתה של נכדתי בת החמש וחצי. הנכדה מאד התלהבה כאשר הקראתי לה את הסיפור, וגם מהאיורים היפהפיים.  הספר כמוצר, הוא איכותע, עמוי הספר עבים במיוחד, האיורים כפי שכבר הוזכר מוסיפים לאיכותו, השפה אינה ילדותית ופונה אל הילדים בשפה מדוברת אך מוקפדת מבחינה לשונית.  הסיפור מציג סיפור משפחתי  ומערכת יחסים בינדורית. מומלץ מאד !!!!!!!!!!!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה