יום שישי, 16 בספטמבר 2011

הלוחש לחיות


חדש בהוצאת אסטרולוג

הלוחש לחיות
שיחות עם ידידי בעלי החיים
מאת: ד"ר יגאל הורוביץ

* * * * *  
159 עמודים, 98 שקליםבימים אלה רואה אור "הלוחש לחיות", ספר ביכורים של ד"ר יגאל הורוביץ, המטפל כבר עשרים שנה בחיות בר, כוטרינר הספארי ברמת גן ומנהל בית החולים לחיות בר.
דמות המספר בספר, וטרינר בגן חיות, מקבל מידידו הטווס נוצת קסם המעניקה לו את היכולת לתקשר עם בעלי החיים ובכוחה לפתוח את לב החיות אליו.  בעזרת נוצה זו הוא חושף לעינינו עולם מופלא של תובנות שחיי החיות מעניקים לנו.

הספר מגשר ומחבר בין עולם החיות לעולם בני האדם. עולמם של בעלי החיים משמש כמטאפורה למצבים, לתחושות ולרגשות שבני האדם חווים: תחושות של אהבה, פחד, פרידה מעולם מוכר, התמודדות עם הזיקנה ויכולת שליטה בהפעלת כוח.

יגאל הורוביץ, החי עם החיות ואת החיות, כל חייו, מביא לספר זה את נסיונו העשיר בטיפול בבעלי חיים  ובהתבוננותו בהם. הספר שזור בפרטים זואולוגיים מרתקים, מידע על בעלי החיים, תכונותיהם ויכולותיהם ומהדהדים בו מקרים ומצבים שונים שארעו למחבר במהלך שנות עבודתו: טיפול בחיית בר שהגיעה מהטבע (הזאבה, בפרק "אלבום הריחות של דיונה"), פרידה מבעל חיים שעבר מהספארי לגן חיות אחר (הדובונים הקטנים של הדובה לילי, בפרק "שנת החורף הגדולה") ועוד.

לכל פרק מצורף, בסופו, רקע זואולוגי על החיות המופיעות בו.

יגאל הורוביץ, נשוי לשגית, דוברת הספארי ואב לשלוש בנות.

התרשמותי: לאוהבי החיות שבינינו זה ספר מענג. בספר, מתנהלת שיחה עם החיות, שיחה שלאוהבי החיות, אבל לא רק, תסב הנאה.  בסופו של כל פרק מצורף מעין מילון המסביר על החיות, למשל: חשופיות: הן חלזונות בעלי קונכייה פנימית מנוונת וחסרי קונכייה חיצונית. גופן מכיל הרבה מים והן צריכות למחייתן סביבה לחה יבשתית מימית. החשופית היבשתית הנפוצה היא חשופית צהובה, שאותה ניתן למצוא בגינות הבתים. החשופית ניזונה מחומר רקבובי. או עורב אפור: צבעו אפור, ראשו, אברות הכנף והזנב שחורים. העורב הוא אוכל כל. רוב ימות השנה הוא מבלה בלהקות. העורב נחשב לחיה מאד אינטליגנטית. במסורות השונות יש הרואים בו כמבשר רע וכשליחו של השטן, אולם במסורות אחרות נחשב לעוף חיובי. במצרים העתיקה, עקב נאמנותו הרבה,סימל העורב את מוסד הנישואין.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה