יום ראשון, 12 בדצמבר 2021

ספר חדש - מחק פרח לב הזהב

 


חדש בהוצאת פרדס

 

מחק פרח לב הזהב

שירים בפרוזה

מאת: ענת רוסמן

עורכת: אנה הרמן

******

מס' עמודים: 142 , מחיר: 79 ש"ח

 

 

מחק פרח לב הזהב — ספר הביכורים של ענת רוסמן - הוא אוסף יפהפה של שירים בפרוזה, ובד בבד הוא גם ממואר. ענת רוסמן נזכרת וכותבת דרך הגוף. ואף על פי ששפתה עדינה מאוד ומזוגה בה אפילו מתיקות, אין לטעות בכתיבתה - בפרגמנטים שבספר היא נוגעת באמת עצמה, באמת החשופה, באמת הפיזית, ברגשות הסבוכים ביותר, העמוקים והאפלים ביותר. ההתוודעות שלי לשירים בפרוזה של ענת רוסמן, במהלך מפגשי איתה, הותירה אותי לא פעם מטולטלת מעוצמת הדיוק המרגש שבכתיבתה. הציפורים הקטנות שבפרגמנטים שלה נשאו אותי והפילו אותי אל עומק הכאב האישי שלי, אל עומק הזכרונות החשוכים והפרטיים ביותר, ופילחו כחצים חדים את לבי.                                                         אנה הרמן

 

אני בת שש. כמעט ואין גלים. אמא אומרת לי לסדר את בגד הים על שני הישבנים ובינתיים הקרח של הארטיק מטפטף לי על האצבעות. אני לא יודעת מה לבחור — אם קודם לסדר את בגד הים או קודם ללקק את האצבעות.                             ("צהריים”, מתוך הספר)

 

ענת רוסמן ילידת רחובות 1978, נולדה וגדלה ברחובות בעלת תואר ראשון בבימוי ובהוראת תיאטרון ותואר שני בביבליותרפיה. עובדת עם הגיל השלישי ומנחת סדנאות כתיבה לפתיחת מחסומי כתיבה בעזרת עבודה דרך הגוף. קטעים מהספר ראו אור בכתבי העת "מוסך" ו"צריף". זהו ספרה הראשון.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה