יום שלישי, 17 באוקטובר 2017

ספר חדש: ואהבת מאת אילן ארבל

ספר חדש: ואהבת מאת אילן ארבל           
"אני שואל את ענת מה אני יכול לעשות בשבילה בעצם: "אני רוצה שתאהב אותי", היא לוחשת במין תקווה שלא ממש אשמע אותה. אבל שמעתי את לחישתה. "את הרצון הזה כבר מימשת", אני אומר לה. "אני כבר אוהב אותך. מה עוד אני יכול לעשות בשבילך?" אני מוסיף באומץ ובחיוך רחב. "מה זה טיפול בסך הכול" אני אומר לה, "בסופו של דבר, זה רק אהבה. אהבה פשוטה". "אוהב אותי", היא אומרת. "אתה בכלל לא מכיר אותי. איך אתה יכול לאהוב אותי". "אה", אני אומר. " קל מאד לאהוב אותך, תאמיני לי"." (מתוך הספר)

"ואהבת" מאת אילן ארבל, בהוצאת הספרים ניב, משרטט דרך אפשרית ליצירת שינוי, מתאר את התנאים הדרושים לנו כדי לקבל את הכוח לשנות ומספר את סיפורם של מטפל גוף-נפש ומטופלים שחיים בעיצומו של תהליך שינוי בחייהם. בספר מודגש מאד תפקידה של האהבה ככוח מרפא עיקרי והכרחי. מה מתרחש מאחורי הדלתות הסגורות של חדר הטיפולים והטיפול האישי הפרטי שבתוכו, אלה של תת המודע והזיכרון המתעתע שלנו, של הסודות הפנימיים הנסתרים. תקראו על הדלתות הנפתחות אל ליבם של שני האנשים שיושבים בחדר הסגור שבוע אחרי שבוע ומנהלים יחסים של מטפל ומטופל. כאן תקראו על הכאב והשמחה והריפוי. תקראו על אהבה. כאן תפגשו את אילן. תפגשו את עצמכם.

מה באמת מתרחש מאחורי הדלת הסגורה בחדר הטיפול של מטפל גוף-נפש? החדר המכונה "המערה". התשובה פשוטה: מתרחש שם קשר ועדיף שיהיה זה קשר טוב - קשר של אהבה. אהבה שנושמת ופועמת בין שני אנשים שנפגשים בנקודה מסוימת בזמן כדי לעשות משהו יחדיו. לעשות שינוי, לחולל ריפוי - מטפל ומטופל. אם יש אהבה והיא מתקיימת בתוך החדר הקטן והסגור, נושמת ופועמת בינכם לבין המטפל שלכם, מובטח לכם שיתרחש שינוי, שיבוא ריפוי. בשביל שינוי צריכים להתקיים התנאים הנכונים והתנאי הראשון הוא שתהיו "טבולים" בתוך סביבה אוהבת.

הספר מבוסס על מקרים אמיתיים ועוקב אחרי הסיפור של ארבעה מטופלים שונים. שתי נשים, זוג וגבר אשר כולם יוצאים מהטיפול אל חיים שממשיכים להיות מלאים בדילמות לא פתורות ובקונפליקטים, אך הם יוצאים מחוזקים, בנויים יותר ועם אומץ גדול לחולל שינויים. בספר מתועדות חמש פגישות עם כל אחד מהמטופלים. בספר משובצים גם פרקים אוטוביוגרפיים שעוסקים בחוויה האישית של אילן ארבל כמטפל גוף-נפש.

זהו ספרו הראשון של אילן ארבל. מטפל גוף-נפש, מורה ומנחה למטפלים לאורך שלושים שנה כמעט. אילן מלווה יחידים, זוגות וקבוצות בתהליכים של ריפוי ויצירת שינוי. הוא עושה זאת בדרך שמשלבת עבודת גוף, נשימה ומגע עם שיחה פשוטה, דמיון אסוציאטיבי והעלאת סימבולים ממרחבי התודעה. הוא מטפח קשר אוהב ומחבק עם מטופליו שמבוסס על גילוי לב, אמון הדדי ונוכחות מלאה וקיימת במרחב שבין המטפל למטופל. אילן חי ועובד במבשרת ציון שליד ירושלים. נשוי ואב לחמישה.


"ואהבת" מאת אילן ארבל. הוצאת הספרים ניב, 194 עמודים. מחיר לצרכן 78 ₪. להשיג בכל חנויות הספרים.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה