יום רביעי, 11 בינואר 2017

"הזמן השבור - אל העיר האפלה" מאת אריאלה בנקיר

ספר נוער חדש - שני בסדרת "הזמן השבור":

"הזמן השבור - אל העיר האפלה" מאת אריאלה בנקירלרגל ההשקה, מטיס "הזמן השבור-אל העיר האפלה" את הקוראים להרפתקה מדהימה בחו"ל! פרטים ופרסים נהדרים נוספים מחכים לכם באתר : www.hazman-hashavur.com


"הזמן השבור - אל העיר האפלה" מאת אריאלה בנקיר, הוא הספר השני בסדרת ההרפתקאות המצליחה לנוער "הזמן השבור", המשלבת את סיפורה הדמיוני של מיקי, גיבורת הספר, עם רקע היסטורי אמיתי, ולוקחת את הקוראים למסע סוחף בזמן. לנגד עיניהם המשתאות של גיבורי הספר והקוראים גם יחד קם העבר לתחייה והופך להווה מסחרר.

לאחר שנשאבה מיקי (מיכאלה) גונן בוקר אחד לתוך ספר מסתורי, ומצאה את עצמה בממלכה עתיקה בימי הביניים, התהפכו חייה לחלוטין. במהרה התברר לה הסוד שעד לאותו רגע הוסתר מפניה – אביה האהוב לא נהרג אלא נמלט מפני מעסיקיו לשעבר, אנשי המעבדה רבי-העוצמה, המאיימים לחסלו לאחר שהצליח לבנות פורטלים המאפשרים מסע בזמן. כדי לשוב ולהתאחד עמה, הוא השאיר סדרה של ספרים שיובילו אותה בחזרה אליו דרך תקופות שונות בהיסטוריה. מיקי נחושה למצוא אביה. אך כעת, משהיא יודעת את האמת על נסיבות בריחתו, גם חייה שלה נמצאים בסכנה נוראית. על מנת לשרוד, חייבת מיקי לצאת שוב לדרך, והפעם ברחובותיה האפלים ושורצי התככים של שיקגו בסוף המאה ה-19.

יחד עם פייטרו, מאלף בזי הציד המקסים, ויעל, חברתה מישראל, ממשיכה מיקי את מסעה המסחרר בין נשפים מפוארים לקרבות עם נערי רחוב חסרי-כל, הרפתקאות סוערות בלב הערבות האינדיאניות ומרדפים עוצרי נשימה. צעד אחר צעד מתקרבת מיקי אל האמת, אך עד מהרה היא מגלה ששום דבר איננו כפי שנראה בתחילה. גם האנשים הקרובים אליה ביותר מסתירים סודות אפלים, ומתחת לפני השטח אויבים מסוכנים מתכננים את המהלך הבא. על מנת להציל את עצמה ואת האנשים שהיא אוהבת, יהיה על מיקי ללכת רחוק יותר מכפי שאי פעם האמינה שתהיה מסוגלת.

על רקע סיפורם המותח של מיקי וחבריה נחשפים הקוראים גם לאירועים ההיסטוריים הדרמטיים שהתרחשו בתקופה שאליה נשלחו גיבורי הספר. הם פוגשים דמויות מרתקות ששינו את פני ההיסטוריה כמו ג'יין אדמס (ממייסדות מקצוע העבודה הסוציאלית והאישה הראשונה בעולם שזכתה בפרס נובל לשלום), פלורנס קלי (אחת הלוחמות הראשונות לזכויות הילדים), בני שבט הלקוטה, ואפילו את בפאלו ביל קודי - אחד הרוכבים המיתולוגיים בהיסטוריה, ודמות ידועה מימי המערב הפרוע. כמו כן, נחשפים הקוראים לסיפוריהם של המהגרים היהודים, האיטלקים והאירים שברחו מאירופה והגיעו לארצות הברית והקימו בה קהילות חדשות, וללידתן של המצאות טכנולוגיות מלהיבות ורעיונות חברתיים חדשניים ששינו את פני החברה.

אריאלה בנקיר (35) נולדה בירושלים. היא עיתונאית וסופרת, מתגוררת באיטליה, וחולמת על היום שבו גם היא תוכל לצאת למסע בזמן. הספר הראשון בסדרת הזמן השבור (הוצאת "ידיעות ספרים" 2012) זכה להצלחה רבה ולשבחי הביקורת, וכיכב במצעד הספרים  של משרד החינוך.

אריאלה בנקיר מספרת כי צפויים ספרים נוספים בסדרת "הזמן השבור", ובמקביל היא עובדת על פרויקט נוסף, שעדיין מוקדם מכדי להרחיב עליו את הדיבור. "אני מבטיחה להעלות פרטים נוספים בקרוב לאתר האינטרנט של הסדרה".  

"הזמן השבור – אל העיר האפלה" מאת אריאלה בנקיר. הוצאת הספרים "בנקיר", 361 עמודים. מחיר לצרכן 78 ש"ח. להשיג בכל חנויות הספרים, או דרך אתר הספר www.hazman-hashavur.com   


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה