יום שני, 1 בפברואר 2016

הרפתקאות ספרית רימונים 2 - אל בעלי הנפש

ספר ילדים חדש:
"הרפתקאות ספרית רימונים 2 - אל בעלי הנפש" מאת יקהת רוזן

סיפורם של הרב יוסף והרבנית ברכה קאפחהספר נבחר על ידי משרד החינוך כספר המוביל לנושא השנתי בתחום דמויות מפתח בישראל

"אל בעלי הנפש" מאת יקהת רוזן, בהוצאת דני ספרים - ספריית אלומות, הוא ספר שני בסדרת "הרפתקאות ספרית רימונים", המביאה את הרפתקאותיהם של אורי ויעל מכפר רימונים. בעזרת דפדוף בדפי הספרים מובילה אותם הספרייה לתקופות קדומות ולמפגשים מפתיעים עם מחברי הספרים והדמויות המוזכרות בהם. וההרפתקה הפעם לוקחת אותם אל סיפורם של הרב יוסף והרבנית ברכה קאפח.

כבר שנים שאורי מרגיש שבספריית המושב מתרחשים דברים משונים. מנהגי המקום זרים ומוזרים, קולות בלתי מזוהים בוקעים ממנה, והספרן נעלם ומופיע ללא סיבה נראית לעין. אורי חושש מהנעשה בספרייה ומעדיף להתרחק ממנה. עד שיום אחד נאלץ אורי לבקר בספרייה כדי לקחת משם ספר. הוא לוקח כתגבורת את יעל אחותו, ושניהם נחשפים לסודה של הספרייה... 

"מוכנה?" שאלתי בהתרגשות כשאני מניח את ידי על אחד הספרים. יעל ענתה לי בתנועת ראש חיובית, וצרפה את ידה לאותו ספר. "אז קשימה – הכון הכן, צא!" לחשתי – ופתחתי את הספר. אבל שום דבר לא קרה.

בפעם השנייה הם מנסים להפליג במסלולי הזמן אבל הספרייה המופלאה לא מפסיקה להפתיע ולבלבל אותם שוב ושוב. האם ספריית כפר רימונים השתגעה? איזה אוצר חיפשו הזקן והילד בבית הקברות? איך שוב אורי נקלע לכלא? למה סיכנה הרבנית את נפשה אל מול הלהבות המשתוללות? ומי מתעקש לסגור את הספרייה המופלאה?

קדימה, תהפכו את הספר וצאו איתנו למסע! אל בעלי הנפש - סיפורים של הרב יוסף והרבנית ברכה קאפח.

הספר נקרא בנשימה אחת על ידי קטנים וגדולים כאחד.

המחבר, יקהת רוזן, מוכר לקורא הצעיר מסיפוריו הקצרים המתפרסמים בעיתונות. ספריו הקודמים "משפחת ישראלי" ו"משמיע ישועה המהדורה הצעירה" זכו לביקורות חיוביות. זהו ספרו השני מז'אנר ספרי ההרפתקאות. הספר הראשון בסדרה "אל עמוד הימיני" מביא את סיפורו של הרב שאול ישראלי. הוא נבחר למצעד הספרים על ידי משרד החינוך.

"אל בעלי הנפש – הרפתקאות ספרית רימונים 2" מאת יקהת רוזן. איורים: הדס חורי, הוצאת "דני ספרים" ספריית אלומות בשיתוף עם אור עציון ספרי איכות תורניים, 154 עמ'. מחיר לצרכן 54  ש"ח, כריכה קשה,  מנוקד. להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה: www.siman-kria.co.il      
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה