יום חמישי, 30 בינואר 2014

נט-בוק - קניון ספרים וירטואלי חדשני
נט-בוק

קניון ספרים וירטואלי חדשני

המציע לראשונה בישראל
מערכת ניהול עצמאית למו"לים ולסופרים

* * * * * *  

קישור לאתר:  http://netbook.co.il/

נט-בוק,  קניון ספרים וירטואלי-חדשני, המבוסס על טכנולוגיות חדשות ומתקדמות, מציג תפיסה חדשה:
מערכת ניהול עצמאית למו"לים ולסופרים, המאפשרת לכל מו"ל או סופר להעלות ספר לאתר, לקבוע את מחירו לצרכן, לקדם אותו ולשלוט על מכירתו.
באתר, המותאם לצרכיהם היחודיים של מו"לים וסופרים, יש שקיפות מלאה לגבי מספר הספרים שנמכרו, למי נמכרו, התמלוגים שהצטברו בגין המכירות וכן אפשרות לעמוד בקשר ישיר עם הקוראים באמצעות הפייסבוק המקושר לאתר. 

האתר מציג קשת רחבה של ספרים, ישנים ומוכרים לצד חדשים, וספרים שלא תמצאו על
המדפים בחנויות.

בין החותמים עם האתר, הסופר רם אורן שיקדם את המיזם, בראיונות עם התקשורת ובערוצים רלוונטיים נוספים, וכן בדף הפייסבוק שלו.
הוצאות וסופרים נוספים שכבר חתמו עם האתר וספריהם יוצגו בו: הוצאת הקיבוץ המאוחד וספרית פועלים (דויד גרוסמן, א.ב.יהושע, יהודית קציר, אורלי קסטל-בלום, סמי ברדוגו, ז'וזה סאראמאגו ועוד), הוצאת פוקוס, הוצאת רימונים, יהודה אטלס, פוצ'ו ועוד.

האתר מציע:

 • מערכת ניהול עצמאית למו"לים ולסופרים
  נט בוק מציע פלטפורמה חדשנית וידידותית למו"לים  ולסופרים המעוניינים למכור את ספריהם ישירות לצרכן, ללא תיווך.
  כל מו"ל או סופר מקבל גישה למערכת
  ניהול המאפשרת לו לשלוט באופן עצמאי על נתוני הספר, קידומו ומכירתו באתר.
 • ניהול תמלוגים עצמאי    
  נט בוק מעמיד לרשות המו"לים והסופרים תכנית תמלוגים מהפכנית וראשונה מסוגה בארץ!
  המערכת
  הינה שקופה לחלוטין, ובאמצעותה ניתן לדעת, בכל עת, כמה ספרים נמכרו, כמה כסף נצבר בחשבון ואף לממש את התמלוגים, בכל נקודת זמן.
 • תמלוגים הוגנים  
  50% מהתמלוגים מועברים למו"ל או לסופר.
 • העלאה, הדפסה ומכירה של ספרים בכל פורמט
  נט בוק מציע ספרים בפורמט המסורתי (מודפסים), לצד מהדורות חדשניות ומתקדמות, כגון מהדורה דיגיטלית (
  EPub), מהדורת שמע (MP3) ואף מהדורה להדפסה ביתית (PDF). ניתן להמיר ספר מודפס לספר דיגיטלי, תמורת סכום סמלי ,  וכן לסרוק ספרים ישנים, במטרה למכור עותקים מודפסים או דיגיטליים מהם.
מי שיש בידיו קובץ Epub יוכל להעלות אותו בחינם לנט-בוק ולמכור ישירות לצרכן
 • הדפסה על פי דרישה (POD)
  הדפסת ספרים לפי דרישה. בנוסף: אם יש ברשותך קובץ PDF ערוך ומעומד של הספר, תוכל להעלותו חינם לאתר, ולמכור ממנו עותקים מודפסים, על פי דרישה, ישירות לצרכן.
 • חוויית רכישה ייחודית
  ב-נט בוק בנוסף לצפייה בכמה מעמודי הספר, ניתן לשמוע גם קריינות שלהם - המספקת חוויית קנייה ייחודית ומסייעת לקידום מכירות הספר.
 • כל ההמרות החדשות לספרים דיגיטליים יעשו בפורמט EPub3  בטכנולוגיה חדשנית הניתנת לקריאה בכל האפליקציות הקיימות בטאבלטים, טלפונים חכמים ובמחשבים אישיים, ויאפשרו דפדוף מימין לשמאל עם אפשרות של קריינות, אנימציות ועוד.                                                   ספרים אלה יהיו מוגנים מפני העתקות ב DRM.

מאחורי אתר נט-בוק עומד משה ראובני המו"ל של  "צמרת הוצאה לאור בע"מ", המתמחה בהוצאה לאור של ספרי מקור והפקות יצירתיות באוריינטציה שיווקית. בין הסדרות המובילות שהוציאה עד היום ניתן למנות את סדרת "פינגווין" המיתולוגית מאת נעמי בן-גור, "ניצנים" מאת עפרה גלברט-אבני, "עולם מופלא" מאת יהורם טהרלב, אנציקלופדיית אוקספורד, "התנ"ך המפורש המלא" מאת פרופ' אשר וייזר, "טיים לייף" ועוד.
 
משה ראובני-רקורד אישי ומקצועי
משה ראובני, יליד איראן, שנת 1956 . עומד בראש הוצאת צמרת. מאחוריו 30 שנות ניסיון בענף הספרים.
בצבא שירת כקצין. מיד אחרי השחרור החל את דרכו כמוכר ספרים מדלת לדלת. לאחר 7 שנים אינטנסיביות, הקים את הוצאת "ספרי צמרת". עד מהרה הכשיר והפעיל כ-30 סוכני מכירות, תוך כדי לימוד מינהל עסקים והתמחות בשיווק. מחזור המכירות של ההוצאה הגיע ל-14 מיליון שקלים בשנה.
שתי הרשתות הגדולות ומדיניות המבצעים שלהן, קטעו את ההצלחה. ראובני לא ויתר. הוא גייס עוד סוכנים ורכש עוד מכוניות – אך החלטות אלו התבררו כבלתי נכונות: תוך זמן קצר הוא הפסיד 2.5 מיליון שקלים, נאלץ למכור את  בניין ההוצאה במחיר הפסד ולפטר את כל הסוכנים.
ראובני לא אמר נואש. הוא החליט "לרדת לשטח" ויצא למכור ספרים בעצמו, כל יום, מבוקר עד לילה. אחרי ארבע שנים (הקשות בחייו), הצליח להרים ראש ולעבור משלב הבלימה לשלב הבנייה.
במהלך שנים של עבודה עם שוק הספרים הישראלי, על לקוחותיו, יוצריו ומשווקיו, הוא זיהה צורך הולך וגובר לשינוי תפיסה כולל בתחום זה, וגיבש תוכנית להקים אתר למכירה של ספרים מודפסים ודיגיטליים - קניון וירטואלי משותף לכל ההוצאות לאור.
כיום פני הדברים הם ששוק הספרים נשלט על-ידי שתי רשתות בלבד, שיעור הוצאות הפצה של ספר מגיע עד 79% ממחיר הספר לצרכן, שיעור הספרים המודפסים אשר אינם "רואים מדף" הוא 57%, ושוויים (האבוד) של ספרים "נטולי הזדמנות" – כשני מיליארד שקלים בשנה.

בצעד אמיץ ובהשקעה גדולה החליט ראובני לעשות מעשה, כדי לשנות את המצב הקיים. הוא גייס ממון רב וצוות המונה עשרה אנשי מקצוע אשר שקדו במשך שנתיים על בניית אתר נט בוק

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה