יום שני, 16 באוגוסט 2021

ספר חדש: פיליפינית

 

ספר חדש: פיליפינית

"פיליפינית - המסע משדות האורז": ספרם של דר אלי פישר ולני סמסון,

ספר חדש המביא את סיפורה של עובדת זרה פיליפינית, הספר הראשון על חיי העובדים הזרים שיוצא לאור בישראל

ספר המבוסס על סיפורה האמיתי של לני, אישה אמיצה שנחלצה מחיי עוני ובדידות בשדות האורז בפיליפינים ומצאה את מקומה בישראל יוצא לאור בימים אלו בהוצאת צבעונים.

הספר הוקדש לאלפי הנשים אשר עזבו את בתיהן, התנתקו לשנים ממשפחתן וילדיהן כדי לחלץ את משפחתן ממעגל העוני במולדת .

פיליפינית – המסע משדות האורז הוא סיפור חייה של לני סמסון שנולדה בבית עני ומבודד בשדה אורז בפיליפינים. קורס סַפּרות ומניקור שהשתתפה בו בגיל שתים-עשרה עזר לה לפרנס את משפחתה בשנים הרבות שבהן נאלצה להילחם על קיומה ולספק את צורכיהם הבסיסיים של ילדיה. אבל בעבודתה המפרכת לא היה די כדי לאפשר להם השכלה גבוהה, והדרך היחידה לעשות זאת הייתה יציאה לעבודה בארץ זרה.  לני נאלצה לנטוש את אהובי ליבה ובאה לארץ. שנים רבות עבדה כאן כמטפלת ואומנת. גורלה התהפך עליה בזכות עבודה קשה, שאפתנות, כישרון ואמונה. היא הצליחה לצאת ממעגל העוני, לעזור לבני משפחתה הקרובים והרחוקים ואפשרה לילדיה לרכוש השכלה אקדמית.

אלי פישר פגש בלני כשהגיעה לביתו לטפל באשתו דבורה שחלתה בסרטן. דבורה הלכה לעולמה, ולני עברה  לעבוד אצל חולת אלצהיימר ניצולת שואה למשך כשנתיים, בסוף התקופה הזאת החלה לעבוד כעוזרת-ומנהלת משק הבית של אלי פישר, כעבור זמן הציע ד"ר פישר ללני משרה של אסיסטנטית אישית. בין השאר היא סייעה לו בהצגת מוצריו בחו"ל.  הספר מספר את סיפורה של לני, שהוא סיפורים של העובדים הזרים בישראל, שרובם אינם מצליחים לצאת ממעגל העוני.

הספר יצא לפני כחודשיים בארה"ב באנגלית בהוצאת   MASCOTונקרא FROM THE RICE FIELDS TO THE HOLY LAND

צבעונים הוצאה לאור, עריכה: ד"ר לאה צבעוני 74 עמודים, המחיר 76 ₪.

להשיג בחנויות הספרים ובאתר ההוצאה בלינק  https://tinyurl.com/45fcuahd

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה