יום חמישי, 19 במרץ 2020

ספר חדש: דברים שלמדתי מאבא


ספר חדש:

דברים שלמדתי מאבא

מאת הילה קלעי נובוטני
הקשבה מתאפשרת כשאנחנו מניחים חלק מעצמנו ומהשיפוטיות שלנו בצד. לאבא הייתה יכולת מדהימה לעשות זאת. הייתה לו יכולת לנהל שיחה משמעותית וסבלנית עם ילדה בת שנה ועם אדם בן 90, עם האנשים הפשוטים ועם בעלי תארים מתוחכמים.
אם רק תקשיבו לאחר, תוכלו לגלות המון על עצמכם, עליו. חלק מהשיפוטיות תעלם.
אם תניחו את השיפוטיות בצד, תוכלו לייצר הקשבה.
אדם הוא אף פעם לא 'רק' הוא 'גם'. (מתוך הספר)

האם אי פעם חשבתם מה תותירו בעולם בלכתכם? אילו אדוות תעשו במעשיכם, כך שיישארו גם אחריכם? עד כמה אתם פועלים לפי הערכים עליהם גדלתם? מה למדתם מהוריכם ולקחתם עמכם?

הספר, "דברים שלמדתי מאבא" מאת הילה קלעי נובוטני, בהוצאת ספרי ניב, נכתב בתום ימי השבעה על מותו הפתאומי של אביה של הילה. בשבעה, נולדה ההבנה כי שיעורי החיים שלמדה מאביה, הם אוניברסליים. הם שיעורי החיים שלמדת מהוריך, מהמורה, הסבתא או מאדם אחר שהפכו אותך למי שאתה או לאדם שאתה רוצה להיות.
 
הספר מחולק לשני שערים: חלקו הראשון, עוסק בערכים והאופן בו ניתן ליישמם בחיי היום יום באמצעות רעיונות להתבוננות ותרגול . וחלקו השני, עוסק בהתמודדות עם משברים ואובדן.
בתוך הספר, שזורים סיפורים אישיים וכלים פרקטיים לתרגול ערכים שונים.

הוא תזכורת ואמצעי לחיות את החיים במלואם, בפשטות ותוך הענקת משמעות ותקווה.

הילה קלעי נובוטני, היא אמא לשלוש בנות, בוגרת תואר שני בפסיכולוגיה רפואית, ופסיכולוגית חינוכית מומחית. מרצה, עוסקת בטיפול בילדים ובנוער, עבודה עם צוותים חינוכיים וטיפול בהורות באוכלוסיות מגוונות. "דברים שלמדתי מאבא" הינו ספר הביכורים שלה.


"דברים שלמדתי מאבא" מאת הילה קלעי נובוטני, הוצאת "ספרי ניב", 207 עמודים. מחיר לצרכן 88 ש"ח, להשיג בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת.
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה